Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
En iyi altın arama dedektörü hangisi?
En iyi dedektör, altın ve define aramak için özel olarak tasarlanmış dedektörlerdir. Hem derin arama yapabileceğiniz, hem tektekçilik yapabileceğiniz bir dedektör arıyorsanız size PMX GOLD Altın ve Define Dedektörü Pro Paket önerebiliriz.
VLF Dedektör Ne Demek?
VLF dedektör, İngilizce Very Low Frequency kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Genellikle yüzey aramaları için, tektekçiler tarafından kullanılır. Metal ayrım kabiliyetleri yüksektir. Ancak derinlik konusunda pulse sistem dedektörler kadar etkili değillerdir.
Pulse Dedektör Ne Demek?
Pulse, pals, pi sistem olarak bilinen Pulse induction (Pi) sistem dedektörlerdir. Pulse kelimesi Türkçe'de darbe anlamına gelmektedir. Elektronik devre, belirli frekanslarla bobini indüklediği için bu ismi almıştır. Özellikle derin aramalar için uygundur. Eğer bir pulse dedektör arıyorsanız, en yeni teknolojilerle donatılmış PMX GOLD Altın ve Define Arama Dedektörü'nü önerebiliriz.
Ürünleriniz Garantisi Var mı?
Tüm ürünlerimiz 2 Yıl garantilidir. Garanti süresi dolan ürünlerimizin de her zaman arkasında duruyor ve bakım/onarım hizmeti veriyoruz.
Uydudan Define Yeri Tespit Edilir mi?
Uydudan define bulmak veya yer tespiti yapmak mümkün değildir. MTA (Maden Tetkik ve Arama) kurumu tarafından yapılan açıklama şu şekilde; "Optik sensörler ile yer yüzeyinin altından bilgi edinmek mümkün değildir. Ancak aktif algılayıcıların (SAR, Radar, Dedektör vb.) uygun koşullarda yer yüzeyi altından bilgi edinmesi bir dereceye kadar mümkün olabilir." Uydudan ancak bölgenin coğrafi yapısı, varsa büyük kalıntılar, bitki örtüsü, yerleşim yerlerine olan uzaklığı gibi bilgiler elde edilebilir.
En derin dedektör tavsiyeniz nedir?
Derin aramalar için en verimli dedektörler Pulse indüksiyon prensibi ile çalışan cihazlardır. Kaliteli bir pulse dedektör, büyük arama başlıkları ile toprağın derinliklerine sinyal iletebilir. Mineral, kaya, horasan, maden gibi yapılarda derinlik kaybına uğramaz. PMX GOLD, özellikle uçurtma başlığı ile piyasada bulabileceğiniz en derin arama yapabilen cihazların başında gelmektedir.
Neden Pimax Dedektör'ü tercih etmeliyim?
Resmi olarak 2005 yılında kurulan firmamız, Türkiye'nin en eski dedektör üreticilerinden biridir. Yaklaşık olarak 20 yılımızı verdiğimiz bu sektörde;
-Üretimde kaliteyi önemsiyoruz,
-Satış öncesi ve sonrası destek sağlıyoruz,
-Müşterilerimizin görüş ve önerilerini dikkate alıyoruz,
-Cihazlarımızı, Türkiye topraklarında en verimli çalışacak şekilde tasarlıyoruz,
-Ülkemizin birçok şehrinde arazi testleri yapıyoruz,
-Tüm dünyadaki sektörel teknolojik yenilikleri yakından takip ediyoruz,
-Sürekli olarak AR-GE çalışmaları yapıyoruz.
Dedektör fiyatları ne kadar?
Dedektör fiyatları, cihazın çalışma sistemine, kullanılan teknolojilere, malzeme kalitesine ve AR-GE maliyetlerine göre değişiklik gösterir.
Örnek dedektör fiyatları şu şekildedir;
-PMX GOLD Pro Paket : 2300$
-PMX GOLD Standart Paket : 1900$
-PMX GOLD Temel Paket : 1735$
-PMX ALFA : 1300$
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın