Dedektör Tavsi̇yeleri̇ Ve Dedektör Seçi̇mi̇
Buradasınız: Anasayfa / Bi̇lgi̇ Bankası
8 Mayıs 2022, Pazar
Dedektör Tavsiyeleri ve Dedektör Seçimi
Bu yazımızda dedektör seçiminizi kolaylaştıracak altın değerinde bilgiler ve bazı ip uçları vereceğiz.
Dedektör Tavsiyeleri ve Dedektör Seçimi

Bir dedektör almaya karar verdiniz ama hangisini alacağınızı bilmiyor musunuz? Piyasada birçok marka ve model define dedektörü var. Bu yazımızda dedektör seçiminizi kolaylaştıracak bazı ip uçları vereceğiz.

Öncelikle şunu belirtelim. Ancak doğru cihaz sizi hedeflerinize götürebilir. Yanlış seçimler zaman, para ve emek kaybına neden olur.

Bilgi Edinin

Dedektörlerin çalışma sistemleri, arama derinlikleri, kullanım şekilleri gibi temel bilgileri öğrenin. Böylelikle amacınıza uygun cihazı bulmak için yolu yarılamış olursunuz. Örneğin Pulse dedektör nedir? VLF dedektör nedir? Dedektör nasıl kullanılır? gibi sorular hakkında bilginiz olsun.

Yanlış Bilgilere ve Hurafelere Kanmayın

Her sektörde olduğu gibi definecilik sektöründe de çok sayıda dolandırıcı ve kötü niyetli satıcı var. İnsanların hayallerini kullanarak yanlış bilgilerle cihaz veya hizmet satmaya çalışanlar olacaktır. Alım yapmadan önce firma geçmişini çok iyi araştırın. Yukarıda yazdığım temel bilgileri öğrenmeniz kandırılmanızı engelleyecektir.

Örneğin VLF sistem çalışan bir dedektörü, 6 metre derinlik reklamıyla satmaya çalışanlar olacaktır. Ancak bu işi bilenler VLF sistem dedektörlerde o derinliğin imkansız olduğunu çok iyi bilir.

Size duymak istediklerinizi değil, gerçekleri söyleyen insanlarla alışveriş yapın.

Hedefinizi Belirleyin

Ne arayacağınızı yani hedefinizin ne olduğunu kararlaştırın. Tek para, grup para (küp), derin aramalar ve sahil araması gibi seçeneklerden size en uygun olanları seçin. Örneğin derin arama yapacaksanız uçurtma başlıklı pulse sistem bir dedektör almanız gerekir. Böylelikle VLF sistem cihazları elemiş olursunuz.

Arama Yapacağınız Bölgeyi Araştırın

Bölgenin Tarihi

Hedef bölgenizin tarihini iyi araştırın. Bölgede kimler yaşamış, savaşlar, sürgünler olmuş mu, daha önce kıymetli kalıntılar bulunmuş mu?  Bu detayları öğrenin.

Bölgenin Toprak Yapısı

Arama yapacağınız bölgenin toprak yapısı çok önemli.  Aşırı mineralli veya volkanik bir bölge mi, kayalık mı, yoksa mineralsiz temiz bir toprak mı bunu değerlendirin. Örneğin aşırı mineralli veya volkanik bölgelerde derinlik kaybına uğramayan ground balance (toprak balansı) özelliğine sahip dedektörler kullanmalısınız.

Hangi Dedektörü Tavsiye Edersiniz?

Eğer hem tektekçilik yapmayı hemde derin arama yapmayı planlıyorsanız aşağıdaki ürünümüzü tavsiye ederiz. Uçurtma başlık avantajı ile çok daha derin aramalar yapabilirsiniz. Ayrıca mineral, kaya, maden gibi zorlu şartlardan etkilenmez. Otomatik ground balance (toprak balans) özelliği sayesinde derinlik kaybetmeden stabil olarak çalışır.

Tavsiye : PMX GOLD Altın ve Define Dedektörü PRO Paket

Pimax Dedektör olarak dedektör seçiminize yardımcı olabiliriz. Bize 0555 420 56 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

En Çok Tavsiye Edilen Dedektörler 2022

  1. PMX GOLD Altın ve Define Dedektörü PRO Paket
  2. PMX GOLD Altın ve Define Dedektörü Standart Paket
  3. PMX GOLD Altın ve Define Dedektörü Temel Paket
  4. PMX ALFA Altın ve Define Dedektörü
Etiketler
dedektör tavsiyeleri
dedektör seçimi
en iyi dedektörler 2022
dedektör tavsiyesi 2022
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın